Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Om produktet
Personlig pleje.
Njord double edge Safety Razor Set giver dig mulighed for en old school barbering. Sættet har et maskulint og stilrent look. Sættet består af: Njord R89 DE Safety Razor, Njord Shaving Brush, Njord Shaving Soap,
Njord Shaving Bowl i rustfri stål, Njord Razor & Brush Stand, 5 stk. Double Edge blade, samt en Njord toilettaske.
Værd at vide om produktet - Sæt til old school barbering - Indeholder 5 stk. Double Edge blade - Den perfekte gave til ham